Interjeras iš natūralių medžiagų

  • Aktualijos
  • Interjeras iš natūralių medžiagų

Iš visų žmonijos sugalvotų dirbtinių medžiagų, pačios patikimiausios vis dar lieka tos, kurias duoda mums gamta. Medis, natūralus akmuo ir stiklas interjere – tai architekto Sergejaus Jerofejevo iš Sankt Peterburgo darbo naujovės.

Klientai įsigijo rąstinį namą viename iš užmiesčio gyvenviečių prie Sankt Peterburgo. Dizaino kūrimo darbus jie patikėjo architektui Sergejui Jerofejevui. Architektas yra suprojektavęs jiems būtą mieste, ir klientai buvo įsitikinę, kad šį kartą rezultatas bus toks pat puikus. Pasak Sergejaus, klientai – solidūs, pasiturintys žmonės, ir jis gerai žinojo, kad per daug ekstravagantiškas, „aštrus“ ir netgi madingas interjeras šiuo atveju jiems netinka. Reikėtų nešiuolaikinio, ramaus, šiek tiek klasikinio, nepriekaištingo interjero iš natūralių medžiagų.

Medis yra labai jautri medžiaga, kuriant jo dekorą. Vos klaidelė parenkant tonavimo atspalvį – ir medis „miršta“ po dažų sluoksniu, vos koks neišbaigtumas – ir medžio faktūra užgožia kitas. Architektas parinko balintos sendintos medienos atspalvį, kuris suteikė medžio faktūrai sudėtingumo, kilmingumo įspūdį. Sienos atrodo tarsi pasidengusios rūku, pro kurį gražiai persišviečia pušinių rąstų motyvas. Ąžuolinės grindys ir durys taip pat balintos, kad suteiktų interjerui vientisumo, sudėtingumo. Su kiekvienu aukštu spalvinė interjero gama vis šviesėja. Taigi, rūsys (kabinetas-biblioteka, turkiška pirtis) dekoruotas tamsesnėmis spalvomis, o pirmam aukštui (svetainei, valgomajam, virtuvei) šviesus medis ir dideli langai suteikia šviesos ir erdvės. Antrame aukšte, kur yra privatūs kambariai, išlaikytos panašios spalvos ir faktūros. Išsiskirianti yra tik namų kino teatro patalpa, įrengta šalia svetainės, kurios dizainas sukurtas kontrastų ir ryškių spalvų pagalba. Žaismingų atspalvių yra ir fasado dekore: alyviniai-salotiniai, terakotos-raudoni atspalviai harmoningai dera su supančiu kraštovaizdžiu.

Projekto autorius Sergejus Jerofejevas:
„Visų pirma, man norėjosi, kad šeimininkams čia būtų jauku ir konfortabilu. Vientisa medinė namo struktūra. Todėl labai svarbu, kad keistųsi interjero įspūdis. Aš naudojau skirtingas faktūras, apdailos detales, žaidžiau su kontrastais.“

Šaltinis: www.salon.ru