Medžioklės vila

Atrodo, šio namo užmiestyje šeimininkus tenkino viskas – ir vieta, ir vaizdai. Netenkino tik interjeras. Nuo to viskas ir prasidėjo.

Kažkuriuo momentu šeimininkai suprato, jog nori, kad jų namas taptų kitoks – labiau tinkantis jį supančiai vietovei, atitinkantis šeimininkų idealaus namo koncepciją, jų gyvenimo būdą… Trumpai tariant, reikia, kad interjere būtų įgyvendinti ir logiški sprendimai, ir panaudoti išskirtiniai stiliaus elementai. Tuomet jie ir nusprendė pasikviesti architektą Vsevolodą Sosenkiną. „Visų pirma mes išsprendėme perplanavimo klausimus, padarėme tai, ką buvo įmanoma padaryti atsižvelgiant į iškeltas sąlygas, – prisimena jis.- Buvo padidintos patalpos. Pavyzdžiui, mes padidinome valgomąjį (kuris prieš tai buvo suprojektuotas kaip nedidelė patalpa). Visų antra, dalį langų pakeitėme į fasadines pilno įstiklinimo konstrukcijas, kad pro langus maksimaliai atsivertų vaizdas. Visų trečia, įgyvendinome principinę vidaus dekoro koncepciją.“

Apie bet kurią koncepciją geriau spręsti iš jos rezultatų. Šis interjeras gavosi elegantiškas ir turtingas, be to nenuobodus, su netikėtais meniniais sprendimais. Pavyzdžiui, židinys, kurį puošia įspūdingi italų Renesanso stiliaus raižiniai. Arba grindys, išklotos didžiulėmis nublizgintomis marmuro plokštėmis. Iš idėjos, ir šitas, ir kitas elementas neturėtų derėti prie rąstinių sienų, bet juk dera! Tai pirmas atradimas, kurį padarai per pirmąsias buvimo šiame name minutes. Antras atradimas: itališkos vilos stilių galima sėkmingai suderinti su Alpių namuko (šale) stiliumi. Ir trečias svarbiausias atradimas: medžioklės tema šių stilių derinyje visiškai neatrodo banali.

Medžioklės tema šiame interjere – tai ne šiaip sugalvotas dekoravimo motyvas, tai gyva ir aktuali tema šiuose namuose. Medžioklė – rimtas šios šeimos galvos pomėgis. Briedžių galvos, ant kurių puikuojasi gražiausios ragų „karūnos“ – tai medžioklės trofėjai. Jie yra pastebimiausias svetainės dekoro akcentas. Medžioklės temą papildo lokio kailis svetainėje ant grindų ir chimerų skulptūros raižytame židinio portale.

Atrodytų, kad interjeras perkrautas dekoracijomis, jei ne didžiuliai langai nuo grindų iki lubų, pro kuriuos puikuojasi besidriekiantis Pamaskvės peizažas. Ypač gražūs vaizdai atsiveria pro baseino patalpą, kuri yra visa iš stiklo: ši patalpa susilieja su supančia gamta. Projekto autorius prisimena, kad siūlė dekoruoti šią patalpą teatrališkesnėmis detalėmis – pastatyti stilizuotą valtelę, o „krantuose“ išdėstyti daugiau augalų, bet vėliau jie su užsakovu nusprendė likti prie neutralesnio varianto. Poilsio kambarys prie baseino įrengtas rytietišku stiliumi. Tai tarsi baigiamasis pirmojo aukšto dekoravimo istorijos akcentas – ryškus ir gausus dekoracijomis. O antrojo aukšto patalpos (trys miegamieji su vonios kambariais) dekoruotos daugiau „minkštu stiliumi“, artimesniu provansiškajam. Ir tai dar vienas malonus ir meniškai suderintas šio interjero kontrastas.

Projekto autorius Vsevolodas Sosenkinas:
„Kurdami interjerą, mes nesistengėme sukurti kažkokį absoliučiai vientisą stilių. Atvirkščiai, mums norėjosi, kad skirtingos patalpos būtų skirtingos. Mano požiūriu, tai buvo pats geriausias sprendimas šiam namui, šiai šeimai. Čia yra įdėta nežmoniškai daug rankų darbo, viskas daryta pagal autorinius eskizus. Dar išskirčiau didelį užsakovo ir architekto tarpusavio pasitikėjimą, be kurio nebūtų buvę įmanoma sukurti interjero.“

Šaltinis: www.salon.ru