Minimalizmas rąstiniame name

Namas kaip namas, tik siena, kuri priešais sodą, visa iš stiklo. Stovi lauke, šaltyje ir matai, kaip židinio ugnis „laižo“ malkas, kaip maloniai garuoja karšta kava ant stalo. Ir, atrodo, kad girdi malkų traškėjimą, jauti dūmų kvapą, sumišusį su kavos kvapu… Būtent šito architektas ir siekė.

SALON: Michailai, kaip Jums šovė į galvą mintis sukurti būtent tokį namą?
„Tai namas poilsiui, „laisvadienio namas“. Čia malonu atvažiuoti pailsėti darbo savaitės pabaigoje arba surengti vakarėlį su draugais. Šiltuoju metų laiku čia neblogai galima praleisti atostogas. Poilsiui gamtoje reikalinga pati gamta, o jos šiame name pilna. Taip, aš nesuklydau, būtent name. Jo vidus ir jį supantis sodas yra viena visuma. Šiam ryšiui sukurti ir naudojau stiklinę sieną, kuriai tenka nemažas vaidmuo viso namo architektūroje ir dizaine. Tokia konstrukcija leidžia supančiai gamtai prasiskverbti į interjerą. Neatsitiktinai reklamoje dažnai naudojama gudrybė gyvenamojo būsto interjerą parodyti įterpiant ir vaizdą į mišką, kalnus, sodą. Momentalus efektas. Štai ir mano idėja buvo tame. Dar, aišku, buvo architektūrinė užduotis – įrodyti, kad tradiciniame rusiškame rąstiniame name gali būti šiuolaikinis interjeras. Pastatas iš rąstų nebūtinai turi priminti senovinį dvarą ar pasakų namelį. Tai gali būti šiuolaikinis kotedžas. Dėl riboto rąstų ilgio neišeina sukurti didelių erdvių, bet patalpos gaunasi pakankamai didelės. Žinoma, yra įvairių fokusų, pavyzdžiui, priauginimas, bet negalima šito daryti be saiko – konstrukcija gali sugriūti. Taigi, antrąją idėją, kodėl aš padariau namą tokiu, galima formuluoti taip: „Rąstinis namas – madinga“.

S: Michailai, papasakokite apie namo išplanavimą.
– Sąlyginai namą galima skirstyti į: prieškambarį; salę, kuri jungia virtuvę, svetainę ir valgomąjį; tradicinį turkišką arbatos gėrimo ir laisvalaikio kambarį, prie kurio yra pirtis, ir miegamąjį (antrame aukšte). Name dar yra garažas, o virš jo – sargo miegamasis. Dėl perkrautos salės erdvės, laiptus, vedančius į miegamąjį, reikėjo padaryti „nematomus“, kad jie neužimtų daug vietos ir netrauktų į save dėmesio. Todėl teko atsisakyti rusiškam namui būdingų masyvių medinių laiptų ir pakeisti juos „lengvais“. Jei žiūrėti į tokius laiptus iš profilio, tai matosi tik jų kontūrai. Jie tarsi tvyro ore. Norėtųsi atskirai papasakoti apie tradicinį turkišką laisvalaikio kambarį. Ši koncepcija kilo iš turkiško namo: žemos kušetės su pagalvėlėmis, o kambario centre podiumas, ant kurio statomas kaljanas, padėklai su arbata, vaisiai. Šiame name turkiškas kambarys neįprastas: nuėmus grindis, kambarys pavirsta į SPA su hidromasažiniu baseinu. Kambario grindys yra iš dviejų sluoksnių: iš apačios – kaitinimo plytelė su specialia ventiliacija, iš viršaus – medinės ąžuolinės lentos. Bet ąžuolą galima tik sąlyginai vadinti medžiu. Jis apdirbtas specialiomis priemonėmis ir degintas krosnyje labai aukštoje temperatūroje, kuri pakeičia medžio molekulinę struktūrą. Toks apdirbimas apsaugo jį nuo puvimo, kas svarbu patalpoje su baseinu. Čia yra atskiras židinys su uždara krosnele. Jis pastatytas iš plytų ir padengtas lengvu atspalviu – primena krosnį-trobelę. Stovi antikvarinė komoda. Indiškas šviestuvas iš tamsių šiaudelių gali būti naudojamas kaip širma.

Projekto autorius Michailas Dautovas:
„Rusijoje visą laiką buvo statomi rąstiniai namai – jie gerai išlaiko šilumą, nepraleidžia drėgmės ir yra natūraliai gražūs. Kurdamas šį namą, aš norėjau parodyti, kad medis – tai šiuolaikinė medžiaga, kuri leidžia statyti šiuolaikines konstrukcijas. Ankščiau, namui apsaugoti, išorėje darydavo specialią medinę apdailą, kuri primena žaliuzes. Mes šį būdą naudojome darant vidinę durų apdailą ir pertvarą.“

Šaltinis: www.salon.ru