Skandinaviško interjero užmiesčio namas

  • Aktualijos
  • Skandinaviško interjero užmiesčio namas

Tai Oslo apylinkėse esantis užmiesčio namas – tipinis pavyzdys skandinaviško interjero, kurio akcentai yra natūralaus medžio faktūra ir spalva.

Namas priklauso mados dizainerei ir jos šeimai. Namų interjerą kūrė pati šeimininkė. „Kuriant drabužius, visų pirma dėmesys teikiamas medžiagos faktūrai ir spalvų gamai, – pasakoja ji. – Kuriant interjerą, pasirodo, galioja tas pats. Štai, prieš mane baigtas, pastatytas namas, architektūriniai sprendimai jau padaryti. Bet namo atmosferos, kaip tokios, kol kas nėra. Paprasčiausiai gerai sukonstruotas tuščias statinys, į kurį reikėjo įnešti dvasios.“ Ir dizainerė nusprendė to pasiekti, parinkdama faktūras.

„Man pasisekė, mūsų namas pastatytas pagal vieną iš tipinių HONKA kompanijos projektų. Tai jų naujausias darbas – modelis Honka Rock,- pasakoja dizainerė. – Mes šį modelį pasirinkome visų pirma dėl jo „faktūrinių“ ypatybių.“ Namas pastatytas iš laminuotų rąstų (medžio masyvo), kurių paviršius atrodo švelnus kaip barchatas. „Iš tikrųjų, aš neėmiau slėpti to grožio, atvirkščiai, išryškinau rąstų faktūrą kaip akcentą“, – komentuoja dizainerė. Šiam tikslui pasiekti, reikėjo gerai apgalvoti spalvinius sprendimus.

Prie švelnios šviesiai rudos rąstinių sienų spalvos grindims parinkome antracitinę-juodą spalvą, kurios dėka sukūrėme dramatišką spektaklio efektą. Norėdami išryškinti šį kontrastą, tekstilei parinkome švelnias, šviesias spalvas. O baldams, atvirkščiai – ryškias spalvas. „Štai kur iš tikrųjų pravertė rūbų dizainerio įgūdžiai, – pasakoja šeimininkė. – Aš pagalvojau, kad, jei interjere vyraus pilkai bėžinės spalvos, jis greitai atsibos, net nežiūrint į tai, kad ši spalvinė gama šiuo metu madinga. Taip atsirado šie baldai – ryškiais apmušalais su efektingais ornamentais.“ Tokie spalvingi baldai stovi visose bendrosios paskirties patalpose. O miegamojo interjeras visgi pasidavė monochroninėms mados tendencijoms. „Profesinė įtaka – nuo mados niekur nepabėgsi“, – juokiasi šeimininkė.

Šaltinis: www.salon.ru