Standžių konstrukcijų jungimas prie rąstinės sienos

  • Aktualijos
  • Standžių konstrukcijų jungimas prie rąstinės sienos

Rąstinis namas – tai gyvas namas, kuris gyvena kartu su jumis. Rąstų konstrukcijoms netgi pilnai susistovėjus ir susėdus vyksta sezoninis namo matmenų svyravimas- žiemą konstrukcijos truputį susitraukia, o vasarą išsiplečia. Dėl šios priežasties svarbu numatyti kaip bus tvirtinamos standžios konstrukcijos prie rąstų sienos. Spendžiant šiuos klausimus galimi pasinaudoti šiuolaikiškomis tvirtinimo sistemomis arba senais ir gerais mūsų senolių sprendimais (kurie, beje, ir daug pigesni). Pateikiame keletą pastarųjų pavyzdžių.

Dažniausiai pasitaikantis atvejis – langų ir durų įstatymas. Statant duris ir langus į rąstines angas būtina užtikrinti, kad rąstinė siena turėtų galimybę judėti vertikalia kryptimi lango rėmo atžvilgiu. Pats paprasčiausias ir efektyviausias būdas padarius angokraščiuose įpjovas įstatyti T formos įdėtines detales (toliau T detalė). Lango rėmas ir apvadai tvirtinami prie T detalės. Nepamirškite viršutinėje T detalės dalyje palikti tarpo iki angos viršaus, kuris turi būti apie 3-4 proc. bendro angos aukščio.
T detalės plotis lygus sienos storiui.

Karkasinės sienos tvirtinimas prie rąstinės. Svarbu, kad pirmasis karkasinės sienos statramstis tvirtai prisijungtų prie rąstinės sienos, bet leistų jai judėti vertikalia kryptimi karkasinės atžvilgiu. Pasinaudoję važtų pagalba lengvai galima sumontuoti paveikslėlyje parodytą mazgą prie kurio vėliau tvirtinama karkasinė siena. Pastaba: Patartina nestipriai suveržti varžtus, kad siena galėtų slankioti vertikalia kryptimi.

Karkaso tvirtinimasRąstinių namų sienos konstrukcija