Medinių, rąstinių namų interjeras

  • Interjeras

Dažnai galima išgirsti nuomonių, kad rąstiniai namai „atsiduoda kaimu“ ir geriausiu atveju tinka sodybai, vasarnamiui ar medžioklės nameliui statytis. Rąstiniame name nuolat gali gyventi tik nuotykių mėgėjai. „Dolenoje“ mes jau daugelį metų statome įvairios paskirties rąstinius namus ir kovojame sus tokia nuostata, nes rąstinio namo interjeras priklauso  nuo gyventojų fantazijos ir gebėjimo išnaudoti visas šių namų teikiamas galimybes.

Keletas patarimų įrengiant rąstinių namų interjerą:

  • Rąstinis namas atveria daug unikalių dizaino galimybių, bet vargu ar pasiduos modernistiniam ar minimalistiniam interjerui kurti. Jei norite būtent tokio dizaino namų, rinkitės karkasinius statinius arba liniją Living.
  • Rankinio apdirbimo rąstai griežčiau apibrėžia interjero galimybes nei mašininio apdirbimo rąstai. Mašininiu būdu apdirbti rąstai – lygesni, vienodų išmatavimų, idealiai vienodai supjauti, todėl nepriartina gamtos pojūčio taip arti gyventojų kaip rankomis apdirbti sienojai.
  • Bėgant metams, natūralus medis šiek tiek tamsėja. Natūrali pušis įgauna rusvai gelsvą atspalvį, eglė – balkšvai gelsvą. Sienojų spalvą taip pat gali įtakoti impregnavimo medžiagos, apdirbimo būdai bei kiti faktoriai.
  • Medines sienas nebūtina derinti tik su kitomis natūraliomis medžiagomis – akmeniu, natūralaus pluošto audiniais ar metalu. Dalį sienojo galima dengti plokšte, dažyti ar kitaip dekoruoti kuriant jaukią namų aplinką.
  • Kaip ir statant bet kokį kitą namą, mediniame name labai svarbu suplanuoti, kaip kris šviesa. Kadangi sienojai bėgant laikui linkę šiek tiek tamsėti, apgalvokite,  kokias planuojate įrengti lubas, grindis, langus, židinius ir kitus interjero elementus, kurie skleidžia šviesą ar ją atspindi.
  • Rąstiniame name nebūtinai turi stovėti tik „kaimiško stiliaus“ baldai. Drąsiai eksperimentuokite – dabar kaip niekad didelis baldų pasirinkimas ir įvairovė.
  • Rąstinio namo sienojai sukuria savotišką aplinką, bet išlieka neutralios spalvos. Derindami su kitomis neutraliomis spalvomis sukursite jaukią, ramią aplinką, kurioje bus gera ilsėtis. Namus galite pagyvinti unikaliais ryškiaspalviais akcentais – rąstiniai sienojai išryškins jų savitumą.
  • Aukštos lubos rąstiniuose namuose, kaip ir bet kurioje kitoje patalpoje, sukuria erdvės įspūdį. Paaukštintos lubos – vienas iš būdų išvengti „kaimiškos“ aplinkos.
  • Rąstiniame name puikiai dera visi šiuolaikiniai patogumai, modernios vonios, virtuvės, naujausios technologijos. Norėdami paslėpti šiuolaikinius įrenginius, integruokite juos į baldus ar patraukite iš labiausiai lankomų vietų.

Daugiau idėjų apie rąstinių namų interjero sprendimus rasite aktualijose.

Daugiau naujų rastinių namų projektų galite rasti svetainėje https://www.plateliuezeras.lt/

Medinių namų interjero pavyzdžiai

Turite klausimų dėl medinių namų statybos?

Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.

!  Neteisingai užpildyti laukai

Forma sėkmingai išsiųsta

Susisiekti

v