Rąstinės pirtys

Svajojate apie pirtį? Girti ir aiškinti, kodėl pirtis yra puikus ir sveikas būdas praleisti laiką, aiškinti turbūt mažai kam reikia, o štai kaip suplanuoti ir įrengti pirtelę – žymiai sudėtingesnis klausimas.

Rąstinių pirčių pavyzdžiai:

Rąstinė pirtis Anglas

Rąstinė pirtis Anglas

Plačiau

Rąstinė pirtis Belgas

Rąstinė pirtis Belgas

Plačiau

Rąstinė pirtis ar nerąstinė pirtis?

Bet kokia pirtis teikia didelį malonumą. Tačiau rąstinė pirtis turi privalumų, kuriais negali pasigirti jokia kita.

  • Sveika aplinka: kaisdami spygliuočių rąstai neišskiria jokių kenksmingų medžiagų;
  • Natūrali drėgmės ir temperatūros kontrolė: rąstinei pirčiai dažnai nereikia papildomos drėgmės izoliacijos, o lėtai įkaitę sienojai pamažu grąžina šilumą atgal į pirtį.
  • Natūrali apdaila: rąstinei pirčiai nereikia papildomos apdailos, nes natūralus rąstas sukuria jaukumo ir saugumo pojūtį viduje, o iš lauko – puikiai dera gamtos prieglobstyje.

Paprasčiau nėra blogiau

Nors šiandien pirčių įrangos pasirinkimas itin platus, rekomenduojame „konservatyvesnius,“ tradicinius būdus pirčiai įrengti:

  • Krosnis: lėtai kaistanti, galingesnė krosnis, kitaip nei metalinė krosnelė, ne tik palaikys pastovesnę temperatūrą pirtyje, bet ir išdžiovins rąstų masyvą žiemos metu;
  • Ventiliacija: rąstinė pirtis pastatyta iš kokybiškos medienos, puikiai ventiliuojasi pati, nes sienos “kvėpuoja,” o sienojai lėtai sugerdami šiluma, ją po to pamažu grąžina atgal į pirtį;
  • Projektas: apsvarstykite, kam naudosite pirtį ir kokių patalpų joje reikės. Garinė, prausykla ir poilsio zona – trys pagrindinės pirties dalys.  Pirtis neturi būti ištaiginga, bet praktiška ir patogi naudotis.

Pirtis neturi būti brangi

Rąstinė pirtis nebūtinai turi iššluoti Jūsų santaupas. Statydami pirtį iš plonesnių (120-140 mm) rąstų, sutaupysite nemažai pinigų, bet pirtelė pasižymės visomis tomis pačiomis savybėmis, kaip ir masyvių rąstų pirtis.

  • Šilumos nuostoliai plonesnių rąstų pirtelėje beveik nejaučiami: juk būsite ten tik keletą valandų;
  • Ne storis, bet statybos technologijos: pirties šiluminę varžą galima ženkliai padidinti 30 % sumažinant 30 % sienos storis ties sujungimais.
  • Plonesnis rastas vis tiek išlaiko visas gerąsias savybes (nuo 9 cm).

Mūsų statytos rąstinės pirtys

Turite klausimų dėl medinių namų statybos?

Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.

!  Neteisingai užpildyti laukai

Forma sėkmingai išsiųsta

Susisiekti

v